مقدمه یک Outbound rule مشخص می کند که هر تماس Outbound، بر اساس اینکه چه کسی تماس گرفته، شماره ای که گرفته می شود و طول شماره، باید روی کدام گیتوی/Provider قرار بگیرد.

ایجاد یک قانون تماس Outbound

برای ایجاد یک قانون outbound:

1. در منوی 3CX Management Console روی Add > Outbound Rule کلیک کنید و سپس نام Rule را مشخص نمایید.

2. حال مشخص کنید برای کدام تماسها باید Outbound Route مشخص شود. در قسمت “Apply this rule to these calls”، یکی از این گزینه ها را مشخص نمایید:

• تماس های از داخلی ها – این گزینه را برای تعریف داخلی های خاص یا رنج داخلی هایی که این rule برایشان صادق است مورد استفاده قرار می گیرد. برای لحاظ کردن چند داخلی کافیست آن ها را با ، از همدیگر جدا کنید یا با استفاده از – یک رنج را مشخص نمایید مثلا 200-100 .

• Calls with a Number length of - این گزینه را برای لحاظ کردن یک Rule با شماره هایی با یک تعداد رقم مشخص انتخاب نمایید، برای مثال 8 رقمی. به این ترتیب می توانید تماسهایی به شماره های محلی یا شماره های داخل کشور را بدون اینکه نیازی به Prefix باشد Capture نمایید.

3. حال باید مشخص کنید که چگونه باید تماسهای outbound ایجاد شوند. در قسمت “Make outbound calls on” تا 3 مسیردهی رابرای این تماس مشخص کنید. هر گیتوی یا provider تعریف شده به عنوان یک مسیردهی ممکن لیست می شود. گر اولین مورد در دسترس نباشد یا مشغول باشد، سیستم تلفنی 3CX به صورت اتوماتیک از مسیردهی دوم استفاده می کند.

4. می توانید شماره ای که توسط outbound rule، “caught” شده است را قبل از اینکه به گیتوی یا provider انتخاب شده مسیردهی شود با استفاده از فیلد های “Strip digits” و “Prepend” انتقال دهید:

• Strip digits– به شما کمک می کند یکی یا تعداد بیشتری از ارقام را حذف کنید. از این مورد برای حذف prefix قبل از اینکه در گیتوی یا provider شماره گیری شود استفاده کنید. در مثال بالا، باید حذف یک مورد را مشخص کنید تا قبل از شماره گیری «0» حذف شود.

• Prepend– به شما اجازه می دهد یک یا چند رقم درخواستی از سوی گیتوی یا provider را بیفزایید.

می توانید این گزینه ها را برای هر مسیردهی تنظیم کنید، از آنجا که گیتوی VoIP متصل به خط شهری ممکن است نیازمند منطق دیگری باشد نسبت به زمانی که تماس از طریق VoIP provider مسیر دهی می شود.

خطوط تلفن میزبان VoIP provider ها – می توانند شماره های محلی را به یک یا تعداد بیشتری شهر یا کشور اختصاص دهند و این ها را به سیستم تلفنی تان Route نمایند. به علاوه، VoIP provider ها اغلب قادرند نرخ های تماس بهتری ارائه دهند چرا که یک شبکه ی بین المللی دارند. بنابراین VoIP provider ها هزینه ی تماس ها را بسیار کاهش می دهند. به هر حال حواستان باشد که هر تماس VoIP نیازمند پهنای باند است. بر حسب یک حساب سر انگشتی هر تماس VoIP حدود 30 الی 120 کیلوبیت در ثانیه مصرف می کند. برای اطلاعات بیشتر درباره ی مصرف codec های مختلف از پهنای باند متن موجود در این آدرس را بخوانید:

http://www.3cx.com/blog/docs/bandwidth-dsl-atm-isp/

نیازمندی های استفاده از VoIP provider

اگر قصد استفاده از VoIP provider را دارید، باید یک دستگاه Firewall/ router/ NAT داشته باشیدکه static route mapping را پشتیبانی کند. اغلب روترها ترجمه ی آدرس را انجام می دهند که باعث بروز مشکلاتی از قبیل یکطرفه شدن صدا، شکست تماس های Inbound و غیره است. بسیار زیاد توصیه می شود که یک static external IP داشته باشید. اگر IP خارجی تان در فواصل زمانی تغییر کند، تماس های Inbound با شکست مواجه خواهند شد. برای اطلاعات بیشتر راجع به نحوه ی پیکربندی firewall، متن زیر را بخوانید:

http://www.3cx.com/blog/voip-howto/linksys-router-configuration/

مرحله ی اول: ایجاد حساب با یک VoIP Provider

برای ایجاد یک خط VoIP نیز دارید یک حساب با کیفیت VoIP داشته باشید. سیستم تلفنی 3CX اکثر VoIP service providerهای مبتنی بر VoIP را پشتیبانی می کند و ما توصیه می کنیم که موردی استفاده کنید که توسط و ما توصیه می کنیم که موردی استفاده کنید که توسط 3CX از پیش تست شده باشد. 3CX شامل قالب های از پیش تعریف شده ای برای این VoIP provider هاست. برای مشاهده ی لیست VoIP provider های تحت پشتیبانی کافیست روی لینک «Add VoIP» کلیک نمایید.

اگر هیچ VoIP Provider در کشورتان ندارید می توانید از Skype Connect استفاده کنید که یک فناوری جهانیست.

مرحله ی دوم: افزودن یک حساب VoIP provider در سیستم تلفنی 3CX

پس از اینکه حساب VoIP provider را ایجاد کردید، باید حساب را در سیستم تلفنی 3CX ایجاد کنید. برای این کار:

1. در منوی کنسول مدیریت تلفنی 3CX، گزینه ی Add > VoIP را انتخاب نمایید.

2. یک نام آشنا برای این حساب VoIP provider انتخاب نموده و VoIP provider را که استفاده می کنید را انتخاب نمایید. اگر لیست نشده است، گزینه ی “Generic VoIP provider” یا گزینه ی “Generic SIP trunk” را انتخاب نمایید. یک ترانک جنریک SIP، Provider است که از نام کاربری و رمز عبور استفاده نمی کند، اما بجای آن از IP برای احراز هویت استفاده می نماید. اگر از Generic provider استفاده می کنید، قادر به گارانتی نخواهیم بود که با این VoIP provider کار کند. روی Next کلیک کنید.

3. Registrar/proxy hostname از پیش پر شده است. این ها را با جزئیاتی که از VoIP provider تان دریافت کرده اید مقایسه کنید و چک کنید که قطعا درست باشند. بسته به VoIP provider که استفاده می کنید، برخی فیلد ها غیر فعال خواهند شد. این بدان معناست که نیازی به تغییر آن ها وجود ندارد. برای ادامه روی Next کلیک نمایید.

4. حال جزئیات حساب VoIP provider را وارد نمایید. در فیلد VoIP External number شماره ی خط VoIP را که assign شده را وارد نمایید. برای ادامه ی کار روی Next کلیک کنید. اگر از ترانک SIPاستفاده می کنید، یک نام کاربری و یک رمز عبور برای احراز هویت Gray out خواهد شد، چرا که احراز هویت از طریق IP صورت گرفته است.

5. حال مشخص کنید که چگونه تماس ها باید از این VoIP provider، مسیردهی شوند. می توانید برای ساعات خارج از ساعت کاری یک Route متفاوت مشخص کنید.

6. در صفحه ی بعد، از شما یک پیش شماره خواسته می شود تا این Outbound rule را برای این VoIP provider ایجاد نماید. پیش شماره ی تماس را در قسمت «Calls to numbers starting with» وارد نمایید. برای تماس گرفتن از طریق این provider، شماره تان را با این پیش شماره بگیرید.

مشخص کردن سرور STUN

با وجود این که 3CX یک تنظیمات پیش فرض برای سرور STUN دارد، توصیه می شود که از سرور STUN استفاده کنید که توسط VoIP provider توصیه می شود چرا که بدون شک دسترسی به آن و کارکردن با آن برای شما ساده تر خواهد بود. هر چقدر که سرور STUN با سرع بیشتری پاسخ دهد، تماس سریعتر انجام خواهد شد. برای مشخص کردن یک سرور STUN باید:

1. در کنسول مدیریت، به Setting > Network node بروید. حال روی تب “STUN server” کلیک نمایید.

2. در “Primary STUN server” سرور STUN که توسط Provider تان توصیه شده را مشخص کنید، مثلا stun.sipgate.net:10000

3. می توانید یا یک سرور Back up جایگزین مشخص کنید و یا اینکه stun2.3cx.com را به عنوان سرور back up باقی بگذارید. این آدرس در صورتی که سرور اصلی STUN مشکل داشته باشد مورد استفاده قرار می گیرد. برای خروج و ذخیره ی تنظیمات روی OK کلیک نمایید.

Provider های VoIP و DID

اگر VoIP provider تان در مورد DID از شما پشتیبانی می کند و شناسایی تماس های Inbound بر اساس شماره ی مقصد باشد، باید حتما قوانین Source identification را برای VoIP provider تان انجام دهید. اگر شناسایی تماس بر اساس شماره های DID باشد، تماسها مسیردهی نمی شوند و شما خطایی با این مضمون دریافت خواهید کرد: “Source Identification failed”.

در این مورد باید باید همه ی DID های مربوط به حسابتان را وارد نمایید. اگر تعدادشان زیاد است، بهتر است از کاراکتر * استفاده کنید تا همه را شامل شود. این کار کمک می کند که کارایی سیستم را افزایش دهید. برای مشخص کردن DID های مربوط به حسابprovider باید:

1. به تب Source ID در حساب VoIP provider بروید.

2. گزینه ی “Source Identification by DID” را فعال نمایید.

3. حال باید فیلد SIP که شماره های DID در بر دارد را مشخص نمایید.

4. شماره های DID را مشخص کنید. گزینه ی به شما این امکان را می دهد که mask که رنج زیادی از شماره DID ها را پوشش می دهد را بیفزایید. افزودن شماره ی DID پنجره ای را باز می کند که به شما اجازه می دهد از شماره DIDهایی که تا کنون در تب DID وارد کرده اید انتخاب کنید. وقتی انجام شد روی OK کلیک کنید.

توجه: پیکربندی ضروریست چرا که شناسایی بر اساس DID و مسیردهی بر اساس DID دو چیز متمایزند و بنابراین پیکربندی های مختلفی را می طلبند.

چاپ/برون‌بری