تفاوت‌ها

تفاوت دو نسخهٔ متفاوت از صفحه را مشاهده می‌کنید.

پیوند به صفحه‌ی تفاوت‌ها

ارتباط_پاناسونیک_با_الستیکس [2015/05/12 14:26] (فعلی)
روشنک اسدیان ایجاد شد
خط 1: خط 1:
 + ​{{keywords>,​ دانشنامه ویپ,​پاناسونیک,​الستیکس,​ مرکز تلفن ,​سوالات متداول,​ پرسش و پاسخ ,فن آوری ویپ}}
 +
 +====== ارتباط پاناسونیک با الستیکس ======
 +
 +سوال:​یک tde200 دارم و می خواهم به الستیکس وصلش کنم . روی آن هم کارت pri دارم هم پورت fxs خالی دارم باید چه کاری انجام دهم ؟ داخلی ها روی الستیکس 201 به بالا بوده و روی پاناسونیک از 101 تا 120 هستند از پورت های یک گیت وی نیوراک که 4 تا fxo دارد به داخلی های پاناسونیک که خالی بودند اتصال دادم حالا چطور می توانم از روی پاناسونیک 201 را بگیرم که داخلی ویپ روی الستیکس زنگ بخورد؟
 +
 +یک ترانک SIP بین الستیکس و گیت وی زدم ولی وقتی از روی پاناسونیک شماره 201 را می گیرم هیچ اتفاقی نیفتاده و بعد از چند لحظه اشغال میزند. به جای اینکه به سمت داخلی های الستیکس ، انگار که می خواهد از خط های شهری به بیرون تماس بگیرد. مشکل چیست؟ ​
 +
 +
 +جواب: اگر روی الستیکستون هم کارت داشته باشید، می توانید مستقیما از پاناسونیک به الستیکس لینک بزنید
 +وگرنه می توانید از گیت وی استفاده کنید.
 +نوع ترانک بین دو سیستم بستگی به شرایط دارد.
 +به طور مثال اگر پیک تعداد مکالمات بین دو سیستم کم است، استفاده از یک لینک با ظرفیت بالا مانند E1 به صرفه نیست.
 +اما اگر حجم مکالمات شما به اندازه ای است که استفاده از یک لینک با ظرفیت ۳۰ کانال مانند E1 به صرفه باشد، مسلماً استفاده از آن پیشنهاد می شود و برای آن کافیست یک کارت یا Gateway برای سرور elastix خود تهیه نمایید و با استفاده از یک کابل کراس آن را به کارت pri پاناسونیک متصل کنید. در مرحله بعد تنظیمات کارت ها و نوشتن روت ها باید انجام شود.
 +
 +شما وقتی می خواهید بین پاناسونیک و گیتوی ارتباط برقرار کنید، از داخلی های پاناسونیک به پورت های FXO مربوط به گیتوی متصل می کنید. حال شما می توانید هر یک از پورت های FXO روی گیتوی را داخل الستیکس رجیستر کنید. با استفاده از این کار تماس های شما راحتتر از سمت سرور الستیکس به سمت پاناسونیک انتقال می یابد. بعد از انجام اینکار، می بایست یک Route به همراه Prefix در پاناسونیک نوشته شود مثلا: اینکه وقتی افراد روی پاناسونیک 2XX را میگیرند تماس به سمت آن پورت های JAC روی پاناسونیک که متصل به FXO روی گیتوی هست، انتقال پیدا کند. بعد از انجام این انتقال تماس از پاناسونیک به گیتوی، داخل گیتوی نیز یک Route نوشته می شود تا تماس به سمت الستیکس انتقال پیدا کند.
 +برای تماس های در جهت برگشت نیز همین کار به صورت بلعکس انجام می شود.
  
چاپ/برون‌بری